Satış

Tüm satış organizasyonları rakamların belli setlerini takip eder. Bu aylık veya üç aylık ciro /miktar ya da karlılık oranları gibi belli bariz sayıları üzerinde takibi kolaydır. Ne yazık ki, bu sayılar sadece takım oyunu nasıl oynadığınız hakkında bir şey söylemeden sadece “skor” verir.

Satış ekipleri her ne kadar iyi oynuyor gibi gözükse de, oyununu geliştirmek / artırmak, genel sayılar dışında yönetim anlayışları içinde başkaca bir dizi sayılara da çok daha yakın dikkat edilmesi anlamına gelir.

SATIŞ İNSANLARI FARKLI DÜŞÜNÜR

Satış yöneticilerinin sahip olduğu sezgisel, üretici, sübjektif olan görüş yapısı ve çoğu zaman örgütler için altın değerindeki düşünceler, yönetimlerin üst (ceo) ve diğer yönetimleri ile sayı ifade etmediği için çatışır ve üst yönetim toplantılarda tartışmalar yaşanabilir..

Satış yöneticileri sıcak düşünür. Satış yöneticilerinin, genel sayılar dışında kendi yönetim anlayışlarını, üst yönetimlerin istediği sayılarla ifade etmesi yönetimsel kararların alınmasını kolaylaştırır.
İleride yönetimlerde oluşabilecek tartışmaları önleyecek katkılar sağlar.

PUK CODE NEDİR ?

Satış anlarında, bireysel çabaların eksiksiz gösterilmesine rağmen satışın önünde oluşan, engellerin bir çoğu örgütün kendi satış sistem ve yönetim yaklaşımlarından kaynaklı olabilmekte.

Satışın önünde oluşan yönetimsel engelleyicilerin kaldırılması sırasında, engelleyiciler hakkında veri derleme ve kullanılacak metot aşamalarına biz;

“PUK CODE” ları (“Personal Unblocking Key” kişisel blok açma anahtarı) diyoruz.

Satış yöneticilerinin üstsel yönetim becerilerini geliştirilmesi ve alacakları kararlarında nicel verilere ulaşmalarını destekleyecek öğretilerle düzenlendi.Satış yönetimlerin karar verme aşamasında analitik düşüncelerin, gerçek piyasa çözümlerini bulmalarına ve üst yönetimleriyle objektif ve verisel paylaşımlarına katkılar sağlar.

Seminerlerin her biri, satış yönetim tarz ve eksikliklerinden kaynaklı satış engelleyici blokajların kaldırması, yeni projelerde verilerin derlemesi , objektif analizleri ve yönetim metotlarının geliştirilmesi yönelik teknik ve metotları verilmektedir..

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Yorum Gönder