DD-Business.com’a Hoş geldiniz…

Sitemizi kullanırken, aşağıdaki yazılı metni dikkatlice okuyunuz. Eğer politika merkezide olan kurallar sizce uygun değilse lütfen sitEyi kullanmayınız.

TANIM:
Biz Tınaztepe cad 19/3 Eryaman Etimesgut Ankara Türkiye adresinde bulunan DD Bilgi ve Bilişim teknolojileri A.Ş. şirketimizin çatısı altında  (“ DD-BUSİNESS.COM ”) adıyla bir marka olarak,  faaliyet gösteriyoruz.  Bir DD-Business.com site kullanıcısı veya sitelerimize ziyaretçi iseniz, kişisel bilgilerinizi nasıl ele aldığımızı belirler. DD-PBM.COM + (“DDBB Siteleri”) için geçerlidir.

Biz ‘biz’, veya ‘DD-BUSİNESS’ olarak söylediğimiz zaman, bu bizim kim olduğumuz ve Siteleri kendimiz yönetip işlettiğimiz içindir.

‘Politika’ diyorsak, bu gizlilik politikasından bahsediyoruz. ‘Kullanıcı şartları’ diyelim, Sitelerin her birini kullanma kuralları hakkında konuşuyoruz. Kurallar sitelerimize göre değişir ve her bir ürün bunları ayrı ayrı kullanılabilir hale getirir ve bu politikaya ayrı ayrı onayı ister.

Topladığımız kişisel bilgilerin türü

 1. Sitelerimizin ziyaretçileri ve kullanıcıları hakkında belirli kişisel bilgiler topluyoruz.
 2. Topladığımız en yaygın bilgi türleri arasında şunlar bulunur: kullanıcı adları, üye adları, e-posta adresleri, IP adresleri, diğer iletişim bilgileri, anket yanıtları, bloglar, fotoğraflar, ödeme aracı bilgileri gibi ödeme bilgileri, işlem detayları, vergi bilgileri, Destek sorguları, forum yorumları, Sitelerimizde (ürün açıklamaları gibi) ve web analizi verilerinde kullanılabilir hale getirmek için yönlendirdiğiniz içerik. Ayrıca iş başvurularınızdan (CV’niz, başvuru formunun kendisi, kapak mektubu ve görüşme notları gibi) kişisel bilgileri de toplayacağız.

Kişisel bilgileri nasıl topluyoruz?

 1. Kişisel bilgileri doğrudan bize verdiğinizde, Sitelerde gezinirken otomatik olarak veya Sitelerle ilişkili hizmetleri kullandığınızda diğer kişiler aracılığıyla toplarız.
 2. Üyelik kaydını tamamladığınızda ve Sitelerimizde ürün veya hizmetler satın aldığınızda veya sağladığınızda, bir bültene abone olduğunuzda, e-posta listenizde, geri bildirim gönderdiğinizde, yarışmaya girdiğinizde, anketi doldurduğunuzda veya bize gönderdiğinizde, kişisel bilgilerinizi topladığınızda bir iletişim.

Sizin hakkınızda topladığımız kişisel bilgiler

 1. Genel olarak kişisel bilgilerinizi doğrudan sizden toplasak da, arada sırada diğer kaynaklardan sizin hakkınızdaki kişisel bilgileri de toplarız. Özellikle:
  1. Bir işlemi işlemek için Türkiye, ABD’de bulunan ödeme sağlayıcılarından finansal ve / veya işlem detayları;
  2. ABD veya İngiltere’de bulunan üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar (Google, Facebook gibi), üçüncü taraf sağlayıcıyla bağlantı kurarken, bağlandığınızda veya hesabınıza giriş yaptığınızda size bilgi verebilecek ve bize kayıt bilgileriniz gibi bilgi göndereceklerdir ve bu servisin profili, sadece Envato Studio’yu kullanıyorsanız gerçekleşir. Bu bilgiler servis sağlayıcınız tarafından veya sizin servis sağlayıcınız tarafından gizlilik ayarlarınız aracılığıyla yetkilendirilmiş olarak kontrol edilmekte ve kontrol edilmektedir; ve
  3. Diğer üçüncü taraf kaynaklar ve / veya Türkiye veya ABD’den ortaklar, sizin hakkınızda ek bilgiler (nüfusun izin verdiği ölçüde), örneğin demografik veriler veya sahtekarlık saptama bilgileri gibi bilgileri alır ve sizinle ilgili sahip olduğumuz bilgilerle birleştiririz. . Örneğin, kimlik doğrulama hizmeti gibi servis sağlayıcılardan gelen sahtekarlık uyarıları. Ayrıca, PBM platformunda ve iş ortaklarınızla veya ortak reklam ağlarımızdaki deneyimlerinizle ve etkileşimlerinizle siz ve etkinlikleriniz hakkında bilgi alıyoruz. Ayrıca, hakkınızdaki bilgileri üçüncü taraf yazarlarımızın hak sahipleri olarak da alıyoruz. Örneğin, resminiz Sitelerimizde kullanıma sunulan bir öğede kullanıldığında model sürümü biçimindeki bilgiler.

Kişisel bilgileri nasıl kullanıyoruz

 1. Kişisel bilgilerinizi kullanacağız:
  1. Bir sözleşmeyi yerine getirmek veya bir sözleşmeyle bağlantılı adımları atmak için: Özellikle, pazarda bir ürün satın aldığınız yerler gibi, Sitelerde gerçekleşen işlemleri kolaylaştırmak ve işlemek için.
  2. Bu, bizim veya üçüncü taraflarımızda olan amaçlar için gerekli olduğunda, meşru çıkarlar. Bu ilgi alanları şunlardır:
   1. Siteleri işletmek;
   2. Sitelerde açıklanan hizmetleri sunmak;
   3. Sitelerimizden herhangi birinde oturum açtığınızda kimliğinizi doğrulamak;
   4. Destek biletlerine cevap vermek ve herhangi bir anlaşmazlığın çözümünü kolaylaştırmaya yardımcı olmak;
   5. Sitelerimizdeki değişiklikler, site aksaklıkları veya güvenlik güncellemeleri hakkında sizi bilgilendirmek için Sitelerimiz ve hizmetlerimiz hakkında operasyonel haberler ve bilgilerle ilgili güncellemeler;
   6. Sağladığımız Siteleri ve hizmetleri nasıl geliştireceğimizi belirlemek için teknik analizler yapmak;
   7. Sitelerde izleme faaliyeti, örneğin potansiyel hileli faaliyetlerin belirlenmesi ve Sitelere uygulanan kullanıcı şartlarına uygunluğun sağlanması;
   8. Sizinle olan ilişkimizi yönetmek, örneğin Sitelerde bize gönderdiğiniz yorumlarınıza veya sorularınıza cevap vermek veya geri bildiriminizi istemek veya bir araştırmaya katılmak isteyip istemediğinizi;
   9. yasal ve operasyonel işlerimizi yönetmek (içerik ve sahtecilikle ilgili riskleri yönetmek de dahil olmak üzere);
   10. DDBB  personeline, kullanıcı topluluğumuza en iyi şekilde nasıl hizmet edeceğimiz konusunda eğitim vermek;
   11. Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi geliştirmek.
   12. genel idari ve performans fonksiyonları ve faaliyetleri sağlamak; ve
   13. iş başvurunuzu DDBB’ye işleyerek.
  3. Bize onay verdiğiniz yer:
   1. Sizi ilgilendirebileceğini düşündüğümüz ürün ve hizmetler hakkında size pazarlama bilgileri sunmak; ve
   2. Daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlamak için, Sitede görünen reklamların, yani çerezlerin veya benzer teknolojilerin kullanımını içerdiği gibi, hizmetlerimizi ve web sitelerimizi kişiselleştirerek.
  4. Yasaların gerektirdiği amaçlar için.
  5. Hükümet, mahkeme ya da soruşturma yürüten kolluk kuvvetlerinin taleplerine cevap vermek amacıyla.

Kişisel bilgilerinizi açıkladığımızda

 1. Kişisel bilgileri aşağıdaki alıcılara açıklayacağız:
  1. Türkiye’de bulunan DDBB grubunda bulunan şirketler;
  2. Size sunulan herhangi bir ürün veya hizmetin yazarları, bu sayede ürünlerimizin mevcut olduğu ülkelerde bulunan destek ve lisans doğrulamasını kolaylaştırabilirler;
  3. kişisel bilgileri (yukarıda belirtildiği gibi) kullandığımız yöntemlerle bağlantılı olarak bize yardımcı olan alt yükleniciler ve servis sağlayıcılar, özellikle: Avustralya, ABD ve İngiltere’de bulunan web sitesi barındırma sağlayıcıları;  ABD’de bulunan teknik ve müşteri destek hizmetleri; Avustralya, ABD ve Meksika’da bulunan işe alım ajansları; ABD’de bulunan pazarlama ve analitik hizmetleri; ABD’de bulunan güvenlik ve dolandırıcılık önleme hizmetleri; ABD’de bulunan abonelik yönetimi hizmetleri; Türkiye ve ABD’de bulunan ödeme işleme hizmetleri; Türkiye’de bulunan kimlik doğrulama hizmetleri; ve ABD’de bulunan operasyonel takım hizmetleri.
  4. Türkiye’de bulunan profesyonel danışmanlarımız (avukatlar, muhasebeciler, mali müşavirler vb.);
  5. Uyum prosedürlerimiz ve yükümlülüklerimiz ile ilgili olarak düzenleyiciler ve hükümet yetkilileri;
  6. satın alma ile bağlantılı olarak varlığımızın veya işimizin tamamı veya bir kısmının veya profesyonel danışmanlarının bir alıcısı veya muhtemel satın alıcısı;
  7. bir cezai soruşturma veya iddia edilen veya şüpheli yasadışı faaliyetle ilgili taleplere cevap vermek üzere üçüncü bir taraf;
  8. üçüncü bir taraf, haklarımızı uygulamak veya savunmak veya finansal veya itibar risklerini ele almak için;
  9. fikri mülkiyet ihlali iddiası veya başka bir ihlalle ilgili olarak bir hak sahibi; ve
  10. Kanunun yetkili veya gerekli kıldığı diğer alıcılar.

Kişisel bilgilerinizi aktardığımız ve / veya sakladığımız yer

 1. Türkiye’de bulunuyoruz, böylece verileriniz Türkiye’de bulunan sunucularda  işlenecek. Yukarıda 10. bölümde anlattığımız ve kişisel bilgilerinizi kime verdiğimiz bazı alıcılar, Kanada dışında, Kanada, İrlanda, Filipinler, Polonya, Romanya, İngiltere ve ABD gibi yerlerde yerleşiktir. Bunu, bu politikanın onayına dayanarak yaparız. Bilgilerinizi korumak için, kabul edilebilir bir standart veri güvenliği uyumluluğunu sürdürdüğüne inandığımız alt yükleniciler ve hizmet sağlayıcılarla çalışmanın mümkün olduğu durumlarda dikkatli oluruz.

Kişisel bilgilerinizi nasıl koruyoruz

 1. Kişisel bilgileri, tarafımızdan yönetilen güvenli sunucularda ve servis sağlayıcılarımızda ve bazen Türkiye’de ve ABD’de güvenli bir yerde tutulan basılı dosyaları saklarız. Sakladığımız veya ilettiğimiz kişisel bilgiler, kullanıcı adı ve parola kimlik doğrulaması, iki faktörlü kimlik doğrulama ve uygun olduğunda veri şifreleme dahil olmak üzere güvenlik ve erişim denetimleri tarafından korunur.

Kişisel bilgilerinize nasıl erişebilirsiniz?

 1. Sizinle ilgili olarak topladığımız bazı kişisel bilgilere hesabınızda giriş yaparak erişebilirsiniz. Ayrıca, hakkınızda tuttuğumuz diğer kişisel bilgilere erişmek için bir talepte bulunma ve bu verilerdeki hataların düzeltilmesini isteme hakkınız da bulunmaktadır. Ayrıca, sahip olduğunuz hesabı istediğiniz zaman Sitelerimizden herhangi birine de kapatabilirsiniz. Erişim veya düzeltme isteğinde bulunmak için, bu politikanın sonundaki iletişim bilgilerini kullanarak gizlilik şampiyonumuza başvurun.

Kişisel bilgilerinizle ilgili Pazarlama Seçimleri

 1. Bunu yapma izniniz olduğunda (örn. E-posta listelerinden birine abone olduysanız veya bizden teklif veya bilgi almakla ilgilendiğinizi belirttiyseniz), size ürün ve hizmetler hakkında e-posta ile pazarlama iletişimi göndeririz. İlginizi çekebileceğini hissediyorum. İletişimde kendisinden sağlanan “abonelikten çıkma” özelliğini kullanarak ileride almamayı tercih ederseniz, bu tür iletişimleri “devre dışı bırakabilirsiniz”.
 2. Ayrıca, aşağıda açıklandığı gibi çerezlerle ilgili tercihleriniz de vardır. Tarayıcı tercihlerinizi değiştirerek, tüm çerezleri kabul etme, bir çerez ayarlandığında bildirim almanız veya tüm çerezleri reddetme seçeneğiniz vardır. Çerezleri reddetmeyi seçerseniz, sitemizin bazı bölümleri sizin durumunuzda düzgün çalışmayabilir.

Çerezler (yediğiniz türde değil!) Ve web analizi

 1. Biz çerezleri, web işaretleri kullanabilir ve benzeri teknolojiler bizim çerez politikasını nasıl gördüğü hakkında daha fazla bilgi için buraya  ve kurabiye daha fazla genel bilgi için bkz
 2. Sitelerimizi ziyaret ettiğinizde, genellikle anonim bilgiler olan ve kimliğinizi açığa çıkarmayan belirli bilgiler vardır. Hesabınıza giriş yaptıysanız, bu bilgilerin bir kısmı hesabınızla ilişkilendirilebilir. Aşağıdaki ayrıntılar hakkında konuşuyoruz:
  1. IP adresiniz veya yetkili sunucu IP adresiniz ‘;
  2. İstediğiniz alan adı;
  3. İnternet servis sağlayıcınızın adı bazen İSS bağlantınızın yapılandırmasına bağlı olarak yakalanır;
  4. Web sitenize yaptığınız ziyaretin tarihi ve saati;
  5. seansınızın uzunluğu;
  6. eriştiğiniz sayfalar;
  7. Sitemize her ay girdiğiniz zaman sayısı;
  8. baktığınız dosya URL’si ve buna ilişkin bilgiler;
  9. Sizi Sitemize yönlendiren web sitesi; ve
  10. Bilgisayarınızın kullandığı işletim sistemi.
 3. Bazen, üçüncü taraf reklam şirketlerini Sitelerimize daha önce yaptığımız ziyaretler temelinde reklam sunmak için kullanacağız. Örneğin, Sitelerimizi ziyaret ederseniz, daha sonra farklı bir Siteyi ziyaret ettiğinizde ürünlerimiz ve hizmetlerimiz için bir ekleme görebilirsiniz. Çerez politikamızda seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinin .

Çocuklar hakkında bilgi

 1. 16 ila 18 yıl arasındaysanız Sitemize göz atabilirsiniz, ancak kayıtlı bir kullanıcı olmak için bir ebeveynin veya velinin gözetimine ihtiyacınız olacaktır. Çocuklarının Sitelerimizi kullanmasını izlemek ebeveynlerin veya velilerin sorumluluğundadır.

Herkese açıkladığınız veya başkalarına verdiğiniz bilgiler

 1. Kişisel bilgilerinizi başkalarına açık yaparsanız, bu verileri kullanacakları veya yönetecekleri şekliyle ilgili sorumlulukları kontrol edemeyiz veya kabul edemeyiz. Başkalarına bilgi sağlamanın birçok yolu vardır, örneğin bir forumda genel bir mesaj yayınladığınızda, sosyal medya aracılığıyla bilgileri paylaşırken veya başka bir kullanıcıyla (üçüncü taraf bir yazar gibi) Sitelerimiz veya doğrudan e-posta ile. Bilgilerinizi herkese açık hale getirmeden veya bilgilerinizi başkalarına vermeden önce, dikkatli bir şekilde düşünün. Sitelerimiz aracılığıyla başka bir kullanıcıya bilgi verirseniz, onlara bilgilerinizi nasıl işleyeceğini sorun. Başka bir web sitesi aracılığıyla bilgi paylaşıyorsanız, bu gizlilik politikası geçerli olmayacağından, bilgi yönetimi uygulamalarını anlamak için söz konusu sitenin gizlilik politikasını kontrol edin.

Kişisel bilgilerinizi ne kadar tutuyoruz

 1. Kişisel bilgilerinizi, size ve başkalarına hizmet sunmak ve yasal yükümlülüklerimize uymak için gerekli olduğu sürece saklarız. Artık kişisel bilgilerinizi kullanmamamızı ya da DD-BUSİNESS hizmetlerini size vermemizi istemiyorsanız, kişisel bilgilerinizi silmenizi ve DD-BUSİNESS hesabınızı kapatmanızı talep edebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizin silinmesini talep ederseniz, yasal iş menfaatlerimiz için gerekli yasal düzenlemeler, yasalara uyma, sahtekarlığı önleme, ücretler alma, anlaşmazlıkları çözme, sorunları giderme, soruşturmalarda yardımcı olma, silme işlemlerine ilişkin bilgileri sileceğimizi lütfen unutmayın. Hizmet şartları ve yasaların izin verdiği diğer eylemleri almak. Elde ettiğimiz bilgiler bu Gizlilik Politikasına uygun olarak ele alınacaktır.

Bu politikayı güncellememiz gerektiğinde

 1. En son yasal gereksinimler ve gizlilik yönetimi uygulamalarımızdaki tüm değişiklikler ile güncel kalmasını sağlamak için bu politikayı zaman zaman değiştirmemiz gerekecek.
 2. Politikayı değiştirdiğimizde, gerektiğinde bu tür değişiklikler hakkında sizi bilgilendireceğimizden emin oluruz. Bu politikanın en son sürümünün bir kopyası bu sayfada her zaman mevcut olacaktır.

Bize nasıl ulaşabilirsiniz?

 1. Gizlilik uygulamalarımız veya kişisel bilgilerinizi yönetme biçimimiz hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen gizlilik Tınaztepe cad 19/3 Eryaman-Etimesgut -Ankara- Türkiye veya bilgi@dd-business.com adresinden yazılı olarak irtibat kurun .
 2. Gizlilik politikasının sonuna kadar yaptığınız için gerçekten memnunuz. Çünkü bu bilgileri bilmek, kişisel bilgilerinizin nasıl kullanıldığını ve en iyi şekilde nasıl yönetileceğini anlamanın en iyi yoludur!

Avrupa Ekonomik Bölgesinde bir kullanıcı veya ziyaretçi iseniz, bu haklar sizin için de geçerlidir:

 1. Geçerli 6698 sayılı KVKK / Türkiye ve AB veri koruma yasası (2016/679 Genel Veri Koruma Yönetmeliği (“ GSYİH ”) dahil olmak üzere, kişisel bilgilerinizin bir “veri denetleyicisi” dir.

Kişisel bilgilerinize nasıl erişebilirsiniz?

 1. Ayrıca, kişisel bilgilerinizi (örneğin, yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan ve makine tarafından okunabilir bir biçimde size aktarmanız), bunları silmek veya işlemeyi kısıtlamak için bize başvurma hakkınız bulunmaktadır. Ayrıca, doğrudan pazarlama amaçları doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz profil oluşturma gibi meşru ilgi alanlarımıza dayanan bazı işlemlere de itiraz etme hakkınız vardır ve verilerinizi işleme koyma rızanız için bu izni daha fazla çekebilmemiz için. tamamen aşağıda açıklanmıştır.
 2. Bu haklar bazı durumlarda sınırlıdır – örneğin, kişisel bilgilerinizi işlemek için yasal bir zorunluluğumuz olduğunu gösterebiliriz. Bazı durumlarda, bu sizin onayınızı geri çekseniz bile bazı verileri tutabileceğimiz anlamına gelir.
 3. Kişisel bilgilerinizin hukuki veya sözleşmesel yükümlülüklere uymasını gerektirdiğimiz durumlarda, bu tür verilerin sağlanması zorunludur: bu tür bir bilgi sağlanmazsa, sizinle olan sözleşme ilişkimizi yönetemeyiz veya bize verilen yükümlülükleri yerine getiremeyiz. . Diğer tüm durumlarda, talep edilen kişisel bilgilerin sağlanması isteğe bağlıdır.
 4. Çözülmemiş endişeleriniz varsa, veri koruma yetkililerine şikayette bulunma hakkına da sahipsiniz. İlgili veri koruma yetkilisi, ülkenin veri koruma yetkilisi olacaktır: (i) sizin alışılmış ikametgahınız; (ii) iş yerinizin; veya (iii) iddia edilen ihlallerin gerçekleştiğini düşündüğünüz.

Kişisel bilgiler ve kişisel veriler, bu Gizlilik Politikası bağlamında aynı anlama sahiptir.

Çerezleri, web işaretçileri ve benzer teknolojiler

Gizlilik Politikamızda yüksek bir saydamlık standardını koruma taahhüdümüzün bir parçası olarak, sitemizde  kullandığımız izleme teknolojilerini açıklamak için bu kılavuzu oluşturduk.

Sadece açık olmak gerekirse, sitelerimiz dd-business.com, dd-pbm.com, olumhaberi.com, dd-emarketing.com  gibi DDBB Grubu’nda sahip olunan ve işletilen ,faaliyet gösterdiğimiz diğer siteler.

Çerezler, web işaretçileri ve benzer teknolojiler nelerdir?

Genellikle, sitemizde kullanabileceğimiz iki tür izleme teknolojisi vardır:

 1. Çerezler: Bunlar, yediğiniz tür değil, aslında bir sunucudan web tarayıcınıza veya tarayıcı önbelleğinizde veya mobil cihazınızda depolanan mobil cihazınıza gönderilen küçük bir veri dosyasıdır. Çerez tercihlerinizi kontrol edebileceğiniz ve çerezleri kabul etmek ya da reddetmek isteyip istemediğinizi belirlemenin yolları vardır (seçeneklerin aşağıda ne olduğuna bakın).
 2. Gifleri, web işaretlerini, web hatalarını temizleyin: Bunlar çerezlere benzer bir benzersiz tanımlayıcıya sahip küçük grafiklerdir ve web kullanıcılarının sayfalar ve web siteleri arasındaki hareketlerini izlemek için kullanılır. Bir kullanıcının bilgisayarında önbelleğe alınan çerezlerden farklı olarak, açık gifler, web işaretçileri ve web hataları web sayfalarında görünmez şekilde gömülür ve tek bir pikselin boyutuyla ilgilidir.

Bu teknolojilerle ne yapıyoruz?

Bu izleme teknolojilerini aşağıdaki gibi birkaç genel amaç için kullanıyoruz:

 1. Sitelerimizin doğru çalışması için.
 2. Sitelerimizin nasıl çalıştığını anlamak ve performans ve hizmetlerimizdeki her türlü gelişmeyi bilgilendirmek.
 3. Sitelerimizdeki deneyimlerinizi geliştirmek ve işlevsellik sağlamak için, sitelere her giriş yaptığınızda veya sitelerde yaptığınız satın alımları kaydetmek için bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekmez.
 4. İlgi alanlarınızla alakalı pazarlama ve reklam içeriği sunmamıza yardımcı olacak alakalı verileri toplamak.

Bazen hedeflenen çevrimiçi pazarlama veya ilgili yerinde mesajlaşma dahil olmak üzere sitelerimizde belirli hizmetler veya özellikler sağlamak için çeşitli izleme teknolojilerini kullanabilen üçüncü taraf hizmetlerle iş ortaklığı yapabiliriz. Bu üçüncü taraf hizmetleri, sitelerinizi her ziyaret ettiğinizde verileri anonim olarak toplamak ve bilgisayarınızı veya mobil cihazınızı tanımasını sağlamak için çerezleri kullanır. Bu çerezler tarafından kişisel olarak tanımlanabilir hiçbir bilgi toplanmaz. Topladıkları anonim veriler, topladığımız bir kullanıcı olarak sizinle ilgili kişisel bilgilerden ayrı tutulur.

Çerezler, web işaretçileri ve benzer teknolojiler olduğunda seçenekleriniz

Web tarayıcınızın ayarlarını çerez tercihlerinizi yansıtacak şekilde değiştirebilirsiniz. Bu yaygın tarayıcıların çerez ayarları hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıları kullanın:

 1. Internet Explorer
 2. Firefox
 3. Krom
 4. Safari

Ayrıca, bu sayfayı ziyaret ederek herhangi bir zamanda üçüncü taraf reklam çerezlerini devre dışı bırakabilirsiniz. Çerezleri, web işaretçileri ve benzer teknolojileri devre dışı bırakırsanız, sitemizde düzgün çalışmayacak veya düzgün çalışmayacak bazı işlevler olabileceğini unutmayın. Gizlilik uygulamalarımız hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen gizlilik sorunları için  bilgi@dd-business.con veya bilgi@ddbb.com.tr.com adreslerinde yazılı olarak iletişime geçin.

Yayın ve geçerlik başlangıç tarihi 25 Mayıs 2021