Merchandising

Bir perakende mağazada ürün satmak mı? Orada markanız tek başına değil ve rakipleriniz en az sizin kadar çok satmak istiyor. Kısaca; pazarlama karmaşası ve yoğun rekabette hoş geldiniz. DD_Business.com programları Marka yönetimlerinin FMCG yani Fast-Moving Consumer Goods (Hızlı Tüketim Ürünleri) genellikle bakkal, süpermarket raflarında gördüğünüz hızlı tüketilen her şeyi kapsar.

SORUN; ŞAŞKIN TÜKETİCİLER..

Yoğunlaşan perakende mağazalarında,seçenekleri içinde kaybolmuş,şaşkın tüketiciyi yakalamak güçleşiyor.. Ortalama kendi kullanacağı 300 çeşitte ulaşmak için binlerce çeşidin “ortalama 8 bin” ürünün bulunduğu mağazada aradığını bulma çabası içerisinde… O, üstelik ortalama 20 dakika gibi bir süre içerisinde (değişmeyen) yapar.

ÇÖZÜM; DİKKAT ÇEKME VE MÜŞTERİ İLETİŞİMİ

Mağaza içinde şaşkına dönmüş tüketicinin dikkatini çekmek ve alımda uyarıcısı etkisi yaratmak için ,önce onu tanımlamak ve mağaza profilini ortaya çıkarmak gerekli…  Merchandising başarısı;  yönetim taktikleri başarısı ve uygulayıcılarının günlük fırsatlardan yararlanmasından geçiyor.

DD-Business  Merchandising programları ,mağazalarda kasa çıkış rakamların ötesine geçer. Tüketici sepetine girip, kasadan çıkmamış ürünlerin nedenlerinin bulunması  ve “darbe vurucu-kapma bölgeleri” hakkında taktik dolu öğretici yollar ile satış artırıcı bilgi fırsatlarını içerir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Yorum Gönder