P2P

İş yaşantısında, başarının % 85 ‘i özel bir beceri ya da bilgiyle değil, karşısındaki insanları o işe bağlama yeteneği, onlara güven verme ve kendine saygı oluşturulmasından geçiyor.
Bunun için bir uzman görüşüne ihtiyaç duymadan, çevrenizi gözlemleyerek doğrulayabilirsiniz.

Bir kaç saniye içinde, karşısındaki insanı kendi formlarına getirmek “büyük ölçüde” onlarda güven yaratacak bir izlenimle birlikte saygıyla karşılanmalarında yatıyor.

Eğer görüşme amacınız bir iş bağlantısı,satış veya bağış toplama ya da bir olgu yaratmak ise ve siz bir örgüt liderisiniz, görüşmede iyi izlenim yaratmak kesinlikle sizin için çok daha kritiktir. (Hiç baskı yaratan bir şey değil. Değil mi?) Yani, siz şirketiniz kazançlarını sağlamak isteyen veya kişileri ikna ederek yeni ve iyi bir sonuç yaratmada, takım yönetmede veya o işin lideri olup olmadığınızı göstermeniz açısında da çok önemlidir..
İşte, 30 dakikada kalpleri kazandıracak ve zihinlerde olumlu izlenim yaratacak ipuçları:

 1. Kavga et / Kaç / Nötr

İnsanlar birileriyle ilk karşılaşma anlarındaki ilk birkaç saniye içinde, içgüdüsel reaksiyonlar tahrik eder. Kişi karşılaştığı insana karşı ne hissettiğini ve güvenlik merkezi bilinçsizce acil değerlendirmeler yapar.(bunu sizde yaparsınız) Karşınızdaki insana senin verdiğiniz “acil” sinyallerin nedir? Bu algı yaratmada dikkatli olun ve karşınızdaki insanın tehdit olarak algılanabilecek hareketlerde bulunmadığımızdan emin olun.

 1. Saygı Sınırları

Kişisel alanlara dikkatli olun ve başkalarının sınırlarına saygı duyun. Bu alanlarla ilgili eğer bir şüpheniz varsa, karşınızda veya yakınındaki diğer insanların onların alanları nasıl kullandığını gözlemleyin ve ipuçlarını izleyin. Sizde aynı şeyi yapın. Onlar uzaksa varsa, uzak; Onlar gibi geri durun. Uygun kişisel alanı kavramları kültürlere göre değiştiğini de unutmayın.

 1. Beklentiler

İş hayatında, ilk izlenimlerde beklentiler farklıdır. Biz insanlar, karşılaşmalardan önce karşımızdaki kişiyle önceden yaptığımız telefon görüşmeleri, e-postalar ya da yazılı metinlerden aklımızda oluşturduğunuz görüntüye göre şekillendiriyoruz, beklentiye giriyoruz veya yaşıyoruz. Eğer genel tutarlılık içinde beklediğimiz görüntünün dışında oluşumlarda hayal kırıklığı ve kafa karışıklığı hissediyoruz. Yazışmalar,e-posta ve telefon görüşmeleriyle oluşturduğunu kişilik tarafı aynı izlenimi vermeniz gerekiyor. Bunda sürpriz yaratmayın.

 1. Beden Dili

Karşınızdaki insanlar daha sözün başlangıçta, onlardan daha baskın ve yüksek ses tonu ile konuşmanız, aslında onların size vereceği yanıtın yarısından siz sorumlusunuz anlamına gelir. Sözlerini kesmeyin. Dikkatinizin sadece görüşmenin sonucunda ortaya çıkmasını istediğiniz sonuca ve bunu bekleyen sinyallerde, kendinizde tutun. açık bir beden ve uygun göz teması ile birleşmiş bir yüz ifadesini kullanın.

 1. Pozitif kalma

Beynin dili resimler, sesler, duygular ve bir dereceye kadarda kokular ve tatlar içerir. Ancak çok zaman pozitif olmada zorlanır. Beyin dili her zaman dost görüntüleri , negatifleri çevirme eğilimi vardır. Negatif algı yaratacak duyuları nasıl yok edersin? Karşınızda Pozitif duyuları geliştirmek için çalışmalısınız. Olumlu bir açıklama tarzları nasıl geliştirebilirsiniz? Her görüşmeden sonra kendi açıklama tarzlarınızı kontrol edin. Sizce de olumlu algılanıyor mu?( Tarafsızlık lütfen)

 1. Kontrollü tutum

İnsanların ilk sorulara verilen kapalı yanıtlar insanlar genel olumsuz enerjileri ve ilk bilinç dışı şeylerden biridir. Eğer olumsuz yanıtlarda sakin olun. Eğer dalgın ve isteksiz, proje pozitifliği iseniz. (Yalnızca daha iyi bir izlenim yapmak değil edeceğiz, ama kendi ruh etkileyebilir.)

 1. Ruh hali

İnsanlar sıcaklık, coşku ve öfke, kibir ve sabırsızlık daha fazla güven çizilir. Ne olursa olsun diğerlerinden en iyi yanıtı almak için yanıtları yönetmek, etrafınızda oluyor.

 1. Senkron

Sözlerin, ses tonunuzu, ve vücut dili aynı şeyi söylüyor emin olun. Karışık mesajlar başkalarını ertelendi, ama tutarlılık size netlik ve güvenilirlik sağlar.

 1. Duyu Dili

İnsanların duyularını etkinleştirin ve güçlerini vurmak emin olmak için görüntüleri kadar karıştırın.Görsel görüntülerin açıklamaları kullanmak Mümkün olduğunda, ne dediğini anlam katmak için, dokular, hareket ve duyguları geliyor.

 1. Açık fikirlilik ve daha fazlası

Diğer kişinin konuşmayı almak ve konuşmaya onları tutabilir, oran onlar size çizilmiş olacak bulunmaktadır. Ilginizi çekebilir ve açık fikirli; Onların hayal gücünü ateşleyecek ve konuşma tutuşturmak soru sormak.

 1. Giyim tarz

Vermek istediğiniz mesajlarda, sizi temsil edecek kişisel tarz ve mesaj bulun. Üstünüzdeki kıyafet ve aksesuarların bir ürün ambalaj olarak düşünün ve kendi görünümünüze bu gözle bakın.

 1. Kişiselleştirme

Sahip olduğunuz kişisellikle, hazırlanmış bir bildirimi ve karşınızdaki insanların hafızasında kendinizi nasıl anlatacağınız ve böylece nasıl ikna edeceğinizi belirlemek önemli farklar yaratır. Bu adımı ilgi çekici ve ustaca hazırlanmış mini bir sunum olarak düşünün.

Bu noktalar ile çalışmak ve tüm dizilmiş büyük bir ilk izlenim olmalıdır.

 1. Toplantı bağlantıları

En önemli şey gibi her zaman görüşmeler öncesi bağlantılı davranın. Bağlantılarınız gelecekte size ne kadar önemli katkılar getirir. Bunu şimdiden bilemezsiniz. Kısa Sonuç;

Kimliğe bürünme ciddi bir iştir.

Makaleyi yararlı buldun mu? Katkı ilave etmeye ne dersin?

İletişim yeteneklerini geliştirmek isteyen profesyoneller sizin için, sözsüz beden dili ve satış amaçlı beden dili ve Etkin Müşteri İletişim ve İlişkileri Geliştirme Eğitimlerimizi öneririz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Yorum Gönder