Satış

Müşteriyi elde etmenin ve onunla başarılı bir şekilde çalışmanın  pek çok düzeyi var.  Özellikle satışı temsil edenler için müşterilerinin adeta şirketin bir tedarikçi çalışan gibi çalışmasından çokta mutlu olur.

Bu seviyedeki ilişkilerde devam ederken onların gerçek ihtiyacı olan ürünleri zamanında ve uygun koşullarda karşılanmasında ve teslimin ötesinde;
ilişiklerinde nadiren ürünlerin zamanında teslim edilir emin ötesine geçer.

Bazı satıcılar ise, gelecekteki ihtiyaçları için çok daha derin bilgi ve çok daha iyi yardım sunarak onları güvenilir bir danışman haline getirir ve daha yakın ilişkiler kurabilir. Bu iki tarafa da yarar olacak bir ortaklık oluşturarak, bu güvenilir danışmanlar birini olabilirsiniz. Bunun işlerini büyük faydalar getireceğini kanıtlamak için yapmanız gerekenden bazı örnekler:

Müşterinizin kısa ve uzun vadeli hedefleri, amaçları ve öncelikleri anlamalıdır.

Yakın gelecekte pazar payı varlık görür ve onların planları Bunu başarmak ne nerede sor. (özel olarak ve mümkün olduğunca) daha bu somut alanlarda, o kadar çok yolda tutmak yardımcı olmak için kendi satın alma süreçlerinde yardımcı olabilir bildiği gibi, finansalları onlara yakın alın.

Şirket kültürü ve değerlerini anlaması gerekir.

Böyle yaparak, size hizmet bu değer tabanına ekleyebilir nasıl faaliyet şekilde ve tavsiyede ile bağlayabilirsiniz.

Müşterinin karar verme süreci anlaması gerekir.

Ya bu demek size ürünlere değil, sadece bakımlardan, yapım seçimler katılanları tanıma emin, ama aynı zamanda karar verme diğer alanlarda olmalıdır olduğunu.

Müşteri müşterilerinin ihtiyaçlarını anlamalıdır.

Bu son kullanıcıya ürün pazarlama en iyi yolu tavsiye sağlayacaktır.  Sen sen ürünler ve müşteri yaptığından daha iyi hizmet biliyoruz, bu yüzden onları satmak için nasıl onlara danışmanlık tarafından onları hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

Müşteri rakipleri nasıl çalıştığını anlamak gerekir.

rakipleri şu anda ne yaptığını üzerinde biraz araştırma yapın ve müşteriye sunmak. Rakiplerinizin çok az bunu düşünecek çünkü sayesinde ve sadakat çok alacak.

Kendi pazarda müşteri için mevcut fırsatların anlamalıdır.

onlar nasıl rekabet edebilirler? Ne okudunuz USP’si onlar pazara sunuyorsunuz?
yeni kampanyalar ve ürünler söz konusu olduğunda bu bilgileri edinip, güvenilir bilgi verebilir. Bu alanlarda da müşteriye güvenilir bir danışman haline getirerek kendinize onlara paha biçilmez bir kaynak yapmak ve gelecekte sadakat için neden sunar.

Eğer paradan daha değerli bir şey teklif çünkü fiyat dikkatleri alıp götürecek. Ve bu müşteri için her zaman teşekkür olacaktır şey.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Yorum Gönder