P2PSatış

İşinize yarattığınız “elma“ fikrinizin, bir süre sonra “armutta” dönüşmemesi ve gerçekten o elmayı herkese yedirmenin püf noktasıdır?

Tabi ki öncelik, fikrinizin bir ”elma” olduğunu önce iş yönetimleriniz ve sonrada birlikte çalışacağınız ekibe kabul ettirmekten geçiyor.

Kabul ettirme konusunda karşınıza çıkacak engellerin en büyüğü olan iç aşmasında, beceri, ekip üyeleri belirleme ve hazırlık aşamasında yaşayacaksınız yani “elma parlatma”da …

Parlak, kırmızı ve iştah açıcı bir “elmayı yiyeceklere” onu yemelerinde kazanacakları ve en önemlisi “elma yeme hissini” (kokusu-lezzeti) verebilmek. Bir ” elma” fikrini ve onu yiyecek olanlara yedirmek. İşte kazanma budur. Peki her çabaya karşı “elma” yenmezse ne mi olacak? O fikri hazırlayan, sunan bir profesyonel olarak harika bir itibara sahip olacaksın.. KAZANAN YİNEDE SEN OLACAKSIN.

Sunum Tek Başına Yeterli mi? Amacı, ister yaratıcı ve strateji, ister araştırma ve trend veya isterse mali amaçlı sunum olsun tıpkı iyi bir film gibi etkili başlangıca, gelişmeye ve belirgin sona ermesi gerekir. Kabul edecek/satın alacak taraftan gelen sorulara ve engellere hazırlıklı olunmalı. Önemli olan tek başına doğru ve gösteri hazırlamak değil. Sonunda KAZANMAKTIR.

YÖNETMEN GİBİ DÜŞÜNMEK…

Önce iş fikir olmalı (senaryo) ve tavsiye edilebilmeli (tavsiye=tecrübe + beklenti). Üst yönetime (yapımcı), bu brief (kısa özet) edilmesi ve onaylarının başarılı şekilde alınması gerekmekte. Projeyi birlikte götürecek ekip üyeleri (çekim ekibi, oyuncular) ile projeyi tutkuyla hazırlanmasıdır (çekim /montaj) .Her şey hazırsa artık gala (gösterim) zamanı… SHOW BAŞLASIN…

İzlenimler? Her şey bir fikirle başlar. Sonunda kazanılmış İşbirlikçi yaklaşım bulunulan müşteri /proje kabul edicilerin kabul etmesi/satın alması ile bitmesi istenir. Ama gerçek hayatta bu sadece isteklerle olmuyor. Başarmanız için o fikrin, brief ve konkur teknikleri ,ekip yönetim ve ileri sunum becerileri ile desteklenmesi gerekli. DD-business, başarılı iş fikirlerinin kazanması için eşsiz bir program hazırladı..  Eşsiz bir Program..

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Yorum Gönder